Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wyjazdy wakacyjne 2022

 

W sierpniu br. Gminna Biblioteka Publiczna w Wilkowie zorganizowała trzy wyjazdy wakacyjne dla dzieci z terenu Gminy Wilków.

Pierwszy z nich odbył się 12 sierpnia i wówczas odwiedziliśmy opolski ogród zoologiczny. Słoneczna pogoda sprzyjała spacerom po alejkach ZOO. Podczas pobytu wycieczkowicze mieli okazję z bliska zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt i przyjrzeć się ich zachowaniu, co wśród wielu budziło spore emocje. Celem wycieczki oprócz integracji dzieci w miłej i sympatycznej atmosferze była także chęć pokazania uroczego miejsca do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Podczas pobytu w ogrodzie był również czas na odpoczynek, zabawę na placu zabaw, a także zjedzenie pysznego obiadu, by pokrzepić się po intensywnym spacerze. Zwieńczeniem wycieczki były oczywiście zakupy pamiątek, a w drodze powrotnej obowiązkowa wizyta w restauracji Mc Donald’s, na którą wszyscy od samego rana czekali. Wycieczka dla wszystkich uczestników była ciekawą przygodą,  jak również skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Pobyt w ZOO dostarczył  wielu wrażeń i  radości. Dzieci wróciły do domów trochę zmęczone, ale  bogatsze o nowe doświadczenia.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci patrzących na zbiornik wodny w ogrodzie zoologicznym w Opolu.

Drugi sierpniowy wyjazd to wycieczka zorganizowana do Parku Dinozaurów Jura Park w Krasiejowie. W ten dzień pogoda również była sprzyjająca spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Już od godziny dziesiątej zaczęliśmy swą przygodę z czasami prehistorycznymi. Pierwszą atrakcją była przejażdżka Tunelem Czasu, wszyscy przenieśli się do momentu, gdzie nie było jeszcze Ziemi. Ponadto mieliśmy okazję podziwiać rekonstrukcje mezozoicznych płazów i gadów. Odwiedziliśmy muzeum paleontologiczne z czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Jednym z wielu  obowiązkowych punktów wycieczki był seans filmowy w kinie 5D, gdzie oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie  doznali także innych wrażeń zmysłowych m.in. dźwiękowych i ruchowych. Kolejną atrakcją było prehistoryczne oceanarium, które ukazuje świat podwodnego życia ogromnych gadów. Podczas tego intensywnego dnia znalazł się również czas na chwilę odpoczynku przy wspólnym obiedzie, a po nim była wizyta na placu zabaw, gdzie  największą atrakcją była dwunastometrowa wieża, z której osiągając znaczną prędkość dzieci zjeżdżały rurami znajdującymi się na dwóch kondygnacjach. Dzień był niesamowity, pełen uśmiechów i wielu emocji.

Zdjęcie przedstawia potężnego dinozaura u stup, którego zgromadzona jest grupa dzieci.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci zgromadzonych przed placem zabaw w Krasiejowie, na którym usytuowano fontannę w kształcie kuli ziemskiej, w tle widać ozdobny mur z płaskorzeźbą szkieletu dinozaura. Zdjęcie przedstawia grupę dzieci w okularach, siedzących w dwóch rzędach kina 5D. Zdjęcie przedstawia siedzące dzieci w sali kinowej, w rzędach czerwonych foteli.

Ostatnia wycieczka wakacyjna odbyła się 26 sierpnia i tym razem kierunkiem naszego wyjazdu był Wrocław. Wybraliśmy się do kina Cinema City Korona na film animowany pt. „Kurozając i zagadka Chomika Ciemności”. Po zakupie smakołyków wygodnie wszyscy zasiedli w sali kinowej. Przygody filmowych bohaterów dostarczyły wielu niezapomnianych emocji, a po obejrzeniu filmu cała nasza grupa wybrała się do ulubionych punktów gastronomicznych na małe co nieco. Pełni wrażeń kinowych,  zadowoleni, w doskonałych humorach wróciliśmy do Wilkowa. Każdy z tych trzech dni wspólnie spędzonych z pewnością był miłą odmianą w naszej codzienności.

Anna Trojanowska