Strona wykorzystuje pliki cookies do dostosowania serwisu oraz w celach statystycznych.  Czytaj więcej

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: czwartek, 27-02-2020
Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda

Wykonanie centrum rekreacji w Pągowie

logo2.jpeg
 Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013 

Działanie 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania 

„Odnowa i rozwój wsi”

 

 

 

Nazwa projektu: Wykonanie centrum rekreacji w Pągowie  

   Gmina Wilków dnia 19.02.2010r. złożyła wniosek o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” do Lokalnej Grupy Działania Dobra Widawa na projekt pn. „Wykonanie centrum rekreacji w Pągowie”.

Rada LGD Dobra Widawa oceniła i sporządziła listę operacji wybranych i nie wybranych do finansowania w ramach I naboru - działanie 4.1/413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju”. W wyniku oceny wniosek Gminy Wilków został uznany za zgodny z Lokalną Strategią Rozwoju Partnerstwa Dobra Widawa i zajął 4 miejsce na liście operacji wybranych do finansowania, następnie został przekazany do Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez Urząd Marszałkowski w Opolu, 31.08.2010r. Gmina Wilków podpisała z Samorządem Województwa Opolskiego Umowę o przyznanie pomocy w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007 – 2013 na dofinansowanie ww. operacji.

W wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego wyłoniono Wykonawcę na realizację zadania - firmę: Usługi remontowo-Budowlane Marek Jasinowski, 46 – 132 Kowalowice, ul. Polna 5.

 
Całkowita wartość projektu:                         333 305,74 zł
Dofinansowanie projektu nie przekroczy:      116 946,00 zł

W ramach przedsięwzięcia wykonano m.in. prace związane z rozbiórką wiaty przystankowej i montaż nowej, remont istniejącego ogrodzenia murowanego wraz  z wymurowaniem brakującego odcinka i wykonanie ogrodzenia z siatki powlekanej na słupkach stalowych oddzielającego plac zabaw od jezdni, wykonanie chodnika z kostki betonowej, utwardzenie części terenu tłuczniem kamiennym, wykonanie boiska do siatkówki, montaż grilla oraz urządzeń zabawowych i ławek parkowych.

W dniu 28 października 2010r. odbył się uroczysty odbiór centrum rekreacji dla dzieci, młodzieży i wszystkich mieszkańców wsi.


PICT0791.jpeg

a.jpegb.jpeg

Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności