Strona wykorzystuje pliki cookies do dostosowania serwisu oraz w celach statystycznych.  Czytaj więcej

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: piątek, 20-10-2017
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

I MEMORIAŁ I.J. ZIELIŃSKICH W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH BUKOWIE 2012

Dzień wszystkich dzieci!

DSC05278 [800x600].jpeg

Międzynarodowy Dzień Dziecka jest świętem wszystkich dzieci całego świata. Oficjalnie jest ono obchodzone od ponad pół wieku i na zawsze wpisało się w kalendarz. Celebruje się go we wszystkich państwach, jako Dzień Praw Dziecka lub pod nazwą Powszechnego Dnia Dziecka. Różnicą jest tylko data, kiedy w danym państwie jest obchodzony.

Jak co roku w Naszej Gminie został zorganizowany  Gminny Dzień Dziecka.  W  tym roku został połączony z gminnymi zawodami  sportowo-pożarniczymi oraz  z tradycyjnym crossem, który był przemieniony w I Memoriał Iwony i Jana Zielińskich. Wszystkie uroczystości odbyły się 2 czerwca 2012 r. na boisku sportowym w Bukowiu. 

Celem imprezy było upowszechnianie kultury fizycznej poprzez aktywny udział dzieci i młodzieży szkolnej w popularyzację biegów przełajowych w środowisku wiejskim, oraz uczczenie Dnia Dziecka i pamięci Iwony i Jana Zielińskich.

Przed imprezą sportową delegacja nauczycieli ze szkół Gminy Wilków Pani Krystyna Sochalska , Pan Krzysztof Pawlak, Pan Arkadiusz Kacprzak, Pan Roman Półrolniczak , Pani  Maria Półrolniczak oraz Pan Romuald Szulakowski złożyli wiązankę i zapalili znicze na grobie, wspólnie wspominając pamięć  tragicznie zmarłych nauczycieli I.J Zielińskich .

Organizatorami CROSS-u byli: Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków,  UKS „Orlik’’ w Bukowiu i placówki oświatowe z Gminy Wilków oraz OSP w Wilkowie i Bukowiu

Imprezę otworzył Wójt Gminy Wilków – Bogdan Zdyb, który serdecznie powitał uczestników zawodów sportowych, przybyłych gości i zgromadzonych na boisku sportowym mieszkańców Gminy Wilków.

     W zawodach wzięło udział 195 zawodniczek i  zawodników z następujących szkół: SP 4 Namysłów, SP 3 Namysłów, SP 5 Namysłów , ZSP w Jastrzębiu, SP Kamienna , ZSP w Idzikowicach, PG Wilków oraz PSP w Bukowiu.

  Wyniki w poszczególnych kategoriach kształtują się następująco:

Szkoły Podstawowe

Dziewczęta rocznik 2004 i mł. –  klasa I – 300m

1.Jagiełła Marta –ZSP Jastrzębie

2.Solecka Julia –PSP Idzikowice

3.Szopińska Patrycja –PSP Idzikowice

Chłopcy rocznik 2004 i mł. –  klasa I -300m

1.Drabina Maksymilian –ZSP Jastrzębie

2.Kisler Wojciech –PSP Bukowie

3.Konefał Dominik –PSP Idzikowice

Dziewczęta rocznik 2003 –  klasa II -400m

1.Cybulska Wiktoria –PSP Bukowie

2.Barańska Karolina –PSP Idzikowice

3.Piątka Wiktoria –PSP Idzikowice

 Chłopcy rocznik 2003  – klasa II – 400m

1.Kuzior Kuba –PSP Idzikowice

2.Krakowiak Krystian –SP nr 4 Namysłów

3.Wypart Szymon –PSP Bukowie

 Dziewczęta rocznik 2002 –  klasa III -400m

1.Gruszecka Nicola –PSP Idzikowice

2.Kapica Natalia –PSP Idzikowice

3.Mozgowiec Ula –PSP Bukowie

Chłopcy rocznik 2002 –  klasa III -400 m

1.Streczeń Patryk –SP nr  3 Namysłów

2.Raduchowski Dominik –PSP Idzikowice

3.Suchodolski Paweł – PSP Bukowie

Dziewczęta rocznik 2001 –  klasa IV – 400m

1.Kołodziejczyk Aleksandra-PSP Bukowie

2.Giza Ilona –SP Idzikowice

3.Smolarczyk Martyna –SP Idzikowice

Chłopcy rocznik 2001–  klasa IV – 400 m

1.Kacprzak Patryk –SP nr 4 Namysłów

2.Mikuśkiewicz Julian –SP nr 4 Namysłów

3.Makara Maciej –SP Idzikowice

Dziewczęta rocznik 2000 –  klasa V -400m

1.Draguła Roksana –SP nr 5 Namysłów

2.Ostolska Daria –SP Idzikowice

3.Grzybek Sylwia –SP Idzikowice

Chłopcy rocznik 2000 – klasa V -400m

1.Duda Szymon –SP Idzikowice

2.Mikuśkiewicz Jan –SP Idzikowice

3.Kiedrzyński Jakub –SZP Jastrzębie

Dziewczęta rocznik 1999–  klasa VI -400m

1.Kapuśniak Beata –PSP Bukowie

2.Keczmerska Klaudia –SP Idzikowice

3.Szachoń Aleksandra –SP nr 4 Namysłów

Chłopcy rocznik 1999 – klasa VI-400m

1.Kołodziejczyk Grzegorz- PSP Bukowie

2.Kaczmarski Zdzisław – ZSP Jastrzębie

3.Suchart Tomasz-PSP Bukowie

GIMNAZJA

Kategoria Dziewczęta rocznik 1996-98– klasa I-III -400m

1.Nawrot Aleksandra –PG Wilków

2.Borgulat Magdalena –PG Wilków

3.Bohm Anna- PG Wilków

Kategoria chłopcy rocznik 1996-98 – klasa I-III -400m

1.Komorowski Bartosz –PG Wilków

2.Franczak Kamil – PG Wilków

3.Mozgowiec Daniel – PG Wilków

Wszystkim składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Uczestnicy zawodów zostali uhonorowani medalami a zwycięzcy dodatkowo statuetkami, które wręczali: Wójt Gminy Wilków –– Bogdan Zdyb, Dyrektorzy Przedszkoli i Szkół: Irena Szajda, Krystyna Sochalska, Roman Półrolniczak   i Waldemar Kuligowski,

Na zawodach sprawowany był nadzór medyczny przez Panią Bronisławę Mela - pielęgniarkę środowiskowo-rodzinną z Grupowej Praktyki Pielęgniarskiej „Piguła”  z Pągowa, za co serdecznie dziękujemy. Sprawami organizacyjnymi od strony sportowej i  nie tylko  zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego: Honorata i Jacek Pietroszek, Romuald Szulakowski, Anita Mętel, Arkadiusz Kacprzak, Krzysztof Pawlak i Mariusz Jabłoński . Dziękujemy Piotrowi Majewskiemu z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie za profesjonalizm w prowadzeniu crossu,  Paniom kucharkom z Publicznego Przedszkola w Idzikowicach oraz Paniom z obsługi z PSP w Bukowiu za przygotowanie i wydawanie przepysznej grochówki, Ochotniczej Straży Pożarnej z Bukowia za wytyczenie trasy biegowej i  pilnowanie porządku na boisku oraz  na parkingu,  Firmie ,,Nestle’”z Namysłowa za przekazanie lodów.

Organizatorzy biegów przełajowych pragną przede wszystkim podziękować uczestnikom  CROSS-u za udział,  a gościom i rodzicom za liczne przybycie.

 

                             Do zobaczenia za rok.

                               AREK KACPRZAK

Projekt i realizacja: © 2011-2017 netkoncept.com - skycms