Strona wykorzystuje pliki cookies do dostosowania serwisu oraz w celach statystycznych.  Czytaj więcej

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 23-07-2017
Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Sukcesy sportowe uczniów Gminy Wilków - BIEGI

XVII Jesienny  Cross w KOMORNIE- Sukces Wilkowa


               W parku w Komornie ponad siedemset dziewcząt i chłopców z prawie 30-tu szkół Opolszczyzny spotkało się 25 września 2008 r. podczas tradycyjnych  biegów przełajowych. Na tych zawodach najlepsze wyniki wśród uczniów szkół podstawowych osiągnęli biegacze z Bukowia i Idzikowic oraz z PG Wilkowa

               Naszą Gminę reprezentowało 47 zawodników i zawodniczek z Publicznej Szkoły Podstawowej z Idzikowic , Bukowia oraz Publicznego  Gimnazjum w Wilkowie.

              Uczniowie gminy Wilków  na tych zawodach zdobyli  kilka  medali i kilka czołowych miejsc. Oto wyniki tych zawodów :

I miejsce - Bartek Komorowski - 1000 m chł. rocznik 1998 (PSP Idzikowice ),

II miejsce –Sebastian Konefał – 1000 m chł. rocznik 1997 (PSP Idzikowice ),

II miejsce – Kinga Sokołowska - 1000 m dz. rocznik 1996 ( PSP Idzikowice ),

III miejsce- Ilona Giza -1000 m dz. rocznik 2000 ( PSP Idzikowice),

IV miejsce-Iza Rachel- 1000 m dz. rocznik 1998 ( PSP Idzikowice ),

I miejsce – Beata Kapuśniak- 1000 m dz. rocznik 1999 ( PSP Bukowie ),

I miejsce – Kacper Gulbiński- 1000 m chł. rocznik 1999 ( PSP Bukowie ),

II miejsce – Tomasz Suchart -1000 mchł. Rocznik 1999 ( PSP Bukowie),

II miejsce – Monika Suchodolska- 800 m dz. rocznik 2000 ( PSP Bukowie ),

III miejsce – Przemysław Ślęzak – 1000 m chł. rocznik 1996 ( PSP Bukowie),

IV miejsce – Kamil Franczak – 1000 m chł. rocznik 1996 ( PSP Bukowie),

IV miejsce – Dominik Wypart - 1000 m chł. rocznik 1999 ( PSP Bukowie ),

IV miejsce – Piotr Marczenko - 800 m chł. rocznik 2000 ( PSP Bukowie ),

V miejsce – Kuba Oszenda - 800 m chł. rocznik 2001 ( PSP Bukowie ),

VI miejsce – Paweł Huk- 1000 m chł. rocznik 1999 ( PSP Bukowie ),

III miejsce - Olga Gulbińska - 1500 m dz. rocznik 1994 (PG Wilków ),

III miejsce- Katarzyna Suchart - 1500 m dz. rocznik 1995 (PG Wilków ),

IV miejsce- Izabela Gabryl  - 1500 m dz. rocznik 1995 (PG Wilków ),

IV miejsce – Angelika Wojciechowska - 1500 m dz. rocznik 1994 (PG Wilków ),

V miejsce- Aleksandra Miecznik -1500 m dz. rocznik 1993 ( PG Wilków),

VI miejsce-Janusz Maniak-1500m chł. rocznik1993(PG Wilków),

VI miejsce –Joanna Szewczyk -1500 m dz. rocznik 1993( PG Wilków)

VI miejsce – Alexandra Brzostowska - 1500 m dz. rocznik 1995 ( PG Wilków ),

           Na pochwałę zasłużyli sobie pozostali reprezentanci gminy Wilków w wielkim bieganiu. Oto oni: Jan  i Kuba Mikuśkiewicz , N. Kurzawa, M. Nawrot, P. Sokołowski,  A. Sobolewska, M. Sieczka,K. Brzostowska, D. Jurkowski, K. Foluszczyk, D. Winer(wszyscy  PSP Idzikowice - opiekun sportowców Pani Iwona Zielińska  ) p. Bednarz, K. Konefał,M. Pukas ( wszyscy PG Wilków opiekun R. Szulakowski) A. Osyp , K. Kurzawa,K. Tomala, P. Bednarz, W. Huk ,Ł. Borek, M. Suchodolski, K. Wójcik ( wszyscy PSP Bukowie-opiekun Arkadiusz Kacprzak ).       

       W klasyfikacji szkół podstawowych w punktacji ogólnej na 28 sklasyfikowanych szkół :

Im- PSP  Bukowie ,II m- PSP Idzikowice, III m –PSP Sidzina oraz w  punktacji szkół gimnazjalnych Gimnazjum w Wilkowie - III miejsce.


 

        Inną imprezą na  której bardzo dobrze spisali się uczniowie Gminy Wilków to Powiatowe zawody w biegach przełajowych w Namysłowie , które odbywały się 02 pażdziernika 2008 r. Oto wyniki tych zawodów:

 

I m - Kinga Sokołowska -dziewczęta kl.VI ,rocznik 1996 – 1000 m ( PSP Idzikowice),

I m - Bartosz Komorowski- chłopcy kl. V, rocznik 1997 -1500 m( PSP Idzikowice),

I m - Katarzyna Suchart –dziewczęta kl. I, rocznik 1995-1500 m (PG Wilków),

I m - Olga Gulbińska-dziewczęta kl. II , rocznik 1994-1500 m( PG Wilków),

I m- Aleksandra Miecznik –dz. kl. III, rocznik 1993 -1500 m (PG Wilków),

II m - Kamila Foluszczyk –dziewczęta . kl. VI , rocznik 1996-1000 m( PSP Idzikowice),

II m - Przemysław Ślęzak –chł. kl. VI, rocznik 1996 – 1500 m (PSP Bukowie),

II m - Alexandra Brzostowska- dz. kl. I ,rocznik 1995- 1500m ( PG Wilków),

II m - Angelika Wojciechowska-dz. kl. II, rocznik 1994-1500m ( PG Wilków),

II m - Patryk Bednarz-chł. kl. II , rocznik 1994- 2000m ( PG Wilków),

III m - Izabela Gabryl-dz. kl I , rocznik 1995 – 1500 m ( PG Wilków),

IV m - Paulina Bednarz – dz.kl. VI, rocznik 1996 -1000m ( PSP Bukowie),

IV m - Sebastian Konefał-chł. kl.V,rocznik 1997-1500m  (PSP Idzikowice),

IV m - Kamil Franczak chł. kl. VI , rocznik 1996 – 1500 m ( PSP Bukowie)


           Kolejną imprezą sportową rangi wojewódzkiej w której wzięli udział najlepsi biegacze przełajowi z terenu Gminy Wilków  to  XVIII Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 08 października 2008 r. w Lasocicach . Na tych zawodach naszą gminę dzielnie reprezentowała 14  sportowców z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu, Idzikowicach  oraz  Gimnazjum w Wilkowie.

 

              Na bardzo trudnej trasie biegowej rywalizowali najlepsi młodzi sportowcy wyłonieni z zawodów powiatowych z całego województwa . W każdym biegu na danym dystansie od 1000 m do 2000 m o zwycięstwo w swoim roczniku i zdobycie tytułu mistrza województwa w biegach przełajowych walczyło  około 60 zawodniczek i zawodników . 

Najlepsze wyniki na tych zawodach uzyskali :

 I miejsce i tytuł Mistrz Województwa   zdobył  – Bartosz Komorowski- w kategorii chłopców kl. V, rocznik 1997  w biegu na 1500 m uczeń PSP w Idzikowicach ,

IV m- Kinga Sokołowska -dziewczęta kl.VI ,rocznik 1996 – 1000 m ( PSP Idzikowice),

IV m – Katarzyna Suchart –dziewczęta kl. I, rocznik 1995-1500 m (PG Wilków),

IV m –Przemysław Ślęzak –chł. kl. VI, rocznik 1996 – 1500 m (PSP Bukowie),

 

Pozostali uczestnicy i  finaliści zawodów wojewódzkich to :

Olga Gulbińska-dziewczęta kl. II , rocznik 1994-1500 m( PG Wilków),

Aleksandra Miecznik –dz. kl. III, rocznik 1993 -1500 m (PG Wilków),

Kamila Foluszczyk –dziewczęta . kl. VI , rocznik 1996-1000 m( PSP Idzikowice),

Alexandra Brzostowska- dz. kl. I ,rocznik 1995- 1500m ( PG Wilków),

Angelika Wojciechowska-dz. kl. II, rocznik 1994-1500m ( PG Wilków),

Patryk Bednarz-chł. kl. II , rocznik 1994- 2000m ( PG Wilków),

Izabela Gabryl-dz. kl I , rocznik 1995 – 1500 m ( PG Wilków),

Paulina Bednarz – dz.kl. VI, rocznik 1996 -1000m ( PSP Bukowie),

Sebastian Konefał-chł. kl.V,rocznik 1997-1500m  (PSP Idzikowice),

Kamil Franczak chł. kl. VI , rocznik 1996 – 1500 m ( PSP Bukowie).

 

Serdecznie gratuluję medali i dyplomów oraz dziękuję   uczestnikom zawodów za godne reprezentowanie Gminy Wilków , a także  życzę kolejnych sukcesów sportowych.   

 

 Opracował: A. K. 


  P9250730.jpeg P9250718.jpeg P9250717.jpeg P9250709.jpeg Obraz 174.jpeg Obraz 163.jpeg Lasocice.jpeg artykuł.jpeg

Projekt i realizacja: © 2011-2017 netkoncept.com - skycms