Strona wykorzystuje pliki cookies do dostosowania serwisu oraz w celach statystycznych.  Czytaj więcej

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 18-11-2017
Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Podsumowanie roku szkolnego 2005/2006 w sporcie szkolnym w Gminie Wilków

W roku szkolnym 2005/2006 uczniowie Gminy Wilków osiągnęli wiele znaczących sukcesów. Młodzi sportowcy ze szkół Gminy Wilków w roku szkolnym 2005/2006 brali udział 20 zawodach sportowych. Były to zawody gminne (5), powiatowe (4) i wojewódzkie (10) w następujących dyscyplinach sportowych: halowa piłka nożna, tenis stołowy , mini piłka nożna, lekka atletyka, biegi przełajowe oraz czwórbój lekkoatletyczny chłopców i dziewcząt. Zawodnicy zdobywali na tych zawodach medale, dyplomy i puchary indywidualnie, drużynowo w sztafetach oraz grach zespołowych. Uczniowie naszej gminy ze szkół podstawowych i gimnazjum w roku szkolnym 2005/2006 w różnych zawodach szczebla wojewódzkiego zdobyli: 41 medali (14 złotych, 13 srebrnych i 14 brązowych).

Drużynowo Gmina Wilków zdobyła 9 pucharów:
za I miejsce - 2
za II miejsce - 2
za III miejsce - 5
Do największych osiągnięć indywidualnych i drużynowych w roku szkolnym 2005/2006 można zaliczyć:

PSP w IDZIKOWICACH
I m - PSP Idzikowice (Ślęzak, Barszcz, Ubych, Szewczyk) w Woj. Igrzyskach LZS w lekkiej atletyce w sztafecie 4x100 m dziewcząt w Prószkowie,
I m - Bartek Komorowski w XVI Wiosennym Crossie w Komornie w biegu na 800 m,
I m - M. Nawrotw XVI Wiosennym Crossie w Komornie w biegu na 800 m, 
I m - B. Komorowski w XIII Jesiennym Crossie w Komornie w biegu na 800 m, II m - Joanna Szewczyk w Woj. Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w LA w Prószkowie w biegu na 300m ,
II m - Joanna Szewczyk w Woj. Igrzyskach LZS w lekkiej atletyce w biegu na 100 m w Prószkowie,
II m - Joanna Szewczyk w Woj. Igrzyskach LZS w lekkiej atletyce w biegu na 300 m w Prószkowie,
III m - M. Ślęzak XVI Wiosennym Crossie w Komornie w biegu na 1000 m ,
III m - Joanna Szewczyk w Woj. Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w LA w Prószkowie w biegu na 100m ,
III m - Kamil Wysmyk w Woj. Igrzyskach LZS w lekkiej atletyce w skoku w dal w Prószkowie ,
III m - Mateusz Ślęzak w Woj. Igrzyskach LZS w lekkiej atletyce w biegu na 1000 m w Prószkowie ,
III m - Joanna Szewczyk w XIII Jesiennym Crossie w Komornie w biegu na 1000 m,
III m - G. Solecki w XIII Jesiennym Crossie w Komornie w biegu na 800 m,
(wszyscy PSP w Idzikowicach - opiekunka sportowców nauczyciele wychowania fizycznego Pani I. Zielińska)

PSP BUKOWIE
I m - w Woj. Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce w sztafecie 4x100m dziewcząt w Prószkowie w składzie (Karolina Konefał, Marta Mazur, Ola Miecznik, Ewelina Domagała)
I m - Katarzyna Suchart w XIII Jesiennym Crossie w Komornie w biegu na 1000 m,
I m - Patrycja Niedziela w XIII Jesiennym Crossie w Komornie bieg na 800m,
I m - Aleksandra Miecznik w Woj. Igrzyskach LZS w lekkiej Atletyce w Prószkowie w biegu na 300 m,
I m - Aleksandra Miecznik w Woj. Igrzyskach LZS w lekkiej Atletyce w Prószkowie w skoku w dal,
I m - Marta Mazur w Woj. Igrzyskach LZS w lekkiej Atletyce w Prószkowie w biegu na 100 m,
I m - Kamil Franczak w XVI Wiosennym Crossie w Komornie w biegu na 1000 m - kl. III ,
I m - Katarzyna Suchart w XVI Wiosennym Crossie w Komornie w biegu na 1000 m - kl. IV,
II m - Ewelina Domagała w Woj. Igrzyskach LZS w lekkiej Atletyce w Prószkowie w pchnięciu kulą,
II m - Patryk Bednarz w Woj. Igrzyskach LZS w lekkiej Atletyce w Prószkowie w biegu na 1000 m,
II m - w Woj. Igrzyskach LZS w lekkiej atletyce w sztafecie szwedzkiej dziewcząt w Prószkowie w składzie (Ola Miecznik, Marta Mazur, Żaneta Sulima, Ewelina Domagała)
II m - w Woj. Igrzyskach LZS w lekkiej atletyce w sztafecie szwedzkiej chłopców w Prószkowie w składzie (Patryk Bednarz, Dawid Zimny, Darek Wierzbicki, Kamil Franczak)
II m - Olga Gulbińska w XIII Jesiennym Crossie w Komornie -biegu na 1000m, II m - Patryk Bednarz w XIII Jesiennym Crossie w Komornie bieg na 1000 m
II m - Patryk Bednarz w Woj. Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w 4-boju La w Szymiszowie - indywidualnie-217pkt.
II m - Patryk Bednarz w XVI Wiosennym Crossie w Komornie w biegu na 1000 m - kl. V ,
II m - Aleksandra Miecznik w Woj. Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w 4-boju La w Strzelcach Opolskich - indywidualnie-298 pkt.
III m - Olga Gulbińska w XVI Wiosennym Crossie w Komornie w biegu na1000m - kl.V
III m - Patrycja Niedziela w XVI Wiosennym Crossie w Komornie w biegu na 800m - kl. I,
III m - Patryka Bednarza na XV Ind. Wojewódzkich Biegach Przełajowych w Lasocicach na dystansie 1500 m chł. rocznik 94,
III m - Dawid Zimny w XIII Jesiennym Crossie w Komornie biegu na 1000 m,
(wszyscy PSP w Bukowie – opiekun sportowców Pan Arkadiusz Kacprzak )

Gimnazjum Wilków
I m - Mateusz Ziental w Woj. Igrzyskach LZS szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce w biegu na 100m w Prószkowie;
II m - Mateusz Ziental w Woj. Ind Mistrzostwach w LA Gimnazjalnych w biegu na 100 m w Nysie;
III m - Mateusz Ziental w Woj. Igrzyskach LZS w lekkiej atletyce w biegu na 1000 m w Prószkowie;
III m - sztafeta 4x100 m chłpców w Woj. Igrzyskach LZS szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce w biegu na 100m w Prószkowie;
V m - Radosław Miecznik w XIII Jesiennym Crossie w Komornie w biegu na 2000 m,
VI m - Radosław Miecznik wXVI Wiosennym Crosie w Komornie w biegu na 2000 m, (PG Wilków - opiekun R. Szulakowski)

Sukcesy drużynowe szkół:

Idzikowice
Im - w Woj. Igrzyskach LZS w lekkiej atletyce w sztafecie 4x100m dziewcząt w Prószkowie(Ślęzak, Barszcz, Ubych, Szewczyk)
II m - XVI Wiosenny Cross w Komornie,
III m - XIII Jesienny Cross w Komornie,
V m - W Punktacji Szkół w LA na Woj. Igrzyskach LZS w Prószkowie,
II m - Powiatowym Turnieju w mini piłkę nożna chłopców w Pokoju,
III m - Powiatowym Turnieju w halową mini piłkę nożna chłopców w Pokoju,

Bukowie
I m - Woj. Igrzyska w 4- bój dziewcząt w Strzelcach Opolskich(Karolina Konefał, Marta Mazur, Ola Miecznik, Ewelina Domagała, Kasia Suchart, Dorota Franczak),
I m - XVI Wiosenny Cross w Komornie - punktacji ogólnej szkół,
I m - w Woj. Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce w sztafecie 4x100m dziewcząt w Prószkowie(Ola Miecznik, Marta Mazur, Karolina Konefał, Ewelina Domagała),
II m - w Woj. Igrzyskach LZS w lekkiej atletyce w sztafecie szwedzkiej dziewcząt w Prószkowie(Ola Miecznik, Marta Mazur, Żaneta Sulima, Ewelina Domagała),
II m - w Woj. Igrzyskach LZS w lekkiej atletyce w sztafecie szwedzkiej chłopców w Prószkowie (Patryk Bednarz, Dawid Zimny, Darek Wierzbicki, Kamil Franczak),
II m - XIII Jesiennym Crosie w Komornie -punktacji ogólnej szkół,
III m - Woj. Igrzyska w 4-boju chłopców w Szymiszowie(Patryk Bednarz, Dawid Zimny, Darek Wierzbicki, Kamil Franczak, Patryk Golimowski, Damian Sikora),
III m - W Punktacji Szkół w LA na Woj. Igrzyskach LZS w Prószkowie
III m - UKS,,Orlik” Bukowie w punktacji klubów na XIII Jesiennym Crosie w Komornie,
III m - PSP w Bukowiu na Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych 8x600 m w kategorii dziewcząt w Nysie(Olga Gulbińska, Marta Mazur, Ola Miecznik, Anita Wojciechowska, Angelika Wojciechowska, Kasia Suchart, Dorota Franczak, Żaneta Sulima),

Poszczególne szkoły zdobyły na zawodach wojewódzkich :
PSP Bukowie - 24 medale (9 - zł., 9 - sr., 6 - br. ) i 7 pucharów w punktacji szkół (za I m - 2, za II m - 1, za III m -4 ),
PSP Idzikowice - 13 medali (4- zł., 3 - sr., 6 - br. ) i 2 puchary (II m - 1, III m - 1).
Gimnazjum Wilków - 4 medale (1- zł., 1 - sr., 2 - br.)

Reasumując można stwierdzić ,że był to rok wspaniałych wyników sportowych jakie osiągnęli uczniowie Gminy Wilków. Natomiast szkoły zajmowały czołowe miejsca w współzawodnictwie sportowym szkół w województwie opolskim.

PDFWyniki Sportowe Szkół Gminy Wilków - Rok Szkolny 2005/2006

Projekt i realizacja: © 2011-2017 netkoncept.com - skycms