Dziś jest: środa, 20-09-2017
Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

X HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY WILKÓW - 19 marca 2011r.

X Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Wilków

W Publicznej Szkole Podstawowej w Bukowiu 19.03.2011 r. odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Wilków dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Organizatorami zawodów byli: Wójta Gminy Wilków – p. Bogdan Zdyb,  nauczyciele wychowania fizycznego Iwona Zielińska, Roman Szulakowski, Arkadiusz Kacprzak. Turniej został rozegrany w dwóch grupach wiekowych chłopców rocznik 1998 i 1995 razem startowało około 60 zawodników W czasie turnieju wzięli udział reprezentacje następujących wsi gminy Wilków : Wilkowa, Idzikowic, Pągowa i Bukowia.
       Turniej w grupie chłopców młodszych został rozegrany z podziałem na dwie grupy , z których najlepsze dwie drużyny awansowały do półfinału i dalej do finału . Oto wyniki i przebieg zawodów w kategorii chłopców rocznik 1998 i młodsi .

Grupa A – Bukowie II:IdzikowiceII 1-4, Idzikowice I : Bukowie I 0-1 ,
Bukowie I : Idzikowice II 8:0 , Bukowie II : Idzikowice I 0-5 , Bukowie I :Bukowie II 5:2, Idzikowice I: Idzikowice II 3:0

Grupa B –Wilków I: Pągów 1-4 , Wilków I : Wilków II 5-1 , Wilków II : Pągów 1 - 8 ,

Wyniki końcowe turnieju w kategorii chłopców młodszych:

I miejsce Bukowie I - (w składzie J.Wojciechowski, K. Gulbiński, S. Sikora, D. Wypart, G. Kołodziejczyk);

II miejsce – Idzikowice I - (K.Kubica, D. Jurkowski, D. Gaweł, k. Zalewski, M. Szczęśniak i P. Zieliński)

III miejsce –Pągów -( B. Kurzawa, K. Kurzawa, m. Nawrot i P. Sokołowski) ,

IV miejsce – Wilków I pozostałe miejsca:  Idzikowice II, Wilków II, Bukowie II.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w grupie chłopców młodszych został Jarosław Wojciechowski ( Bukowie ). Najlepsi strzelcy turnieju Kacper Gulbiński (Bukowie) oraz Bartek Kurzawa (Pągów) po 9 bramek natomiast najlepszym bramkarzem turnieju został Sebastian Sikora (Bukowie).

Przebieg zawodów i wyniki w grupie chłopców starszych rocznika 1995 i młodsi :

Wilków : Bukowie 2-11 ,

Bukowie : Idzikowice 6-4 ,

Idzikowice : Wilków 11-6.

Kolejność końcowa turnieju chłopców rocznik 1995 i młodsi przedstawia się następująco :

I miejsce   Bukowie

II miejsce  – Idzikowice,

III miejsce  –Wilków .

Najlepszym zawodnikiem turniej z dorobkiem 12 bramek został Patryk Markowski nagroda Dyrektora Gimnazjum w Wilkowie, najlepszy bramkarzem turnieju został -Daniel Mozgowiec (Bukowie) oraz zawodnik wyróżniony turnieju to Dawid Grzybek (Idzikowice)

Zwycięska drużyna z Bukowia grała w składzie: (P. Markowski, D. Mozgowiec, P. Pierzyna , M. Pierzyna , P. Góra, B. Wójcik )

Zawodnicy i organizatorzy turnieju serdecznie dziękują Panu Wójtowi Gminy Wilków za przybycie na zawody i ufundowanie nagród oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji zawodów sportowych: nauczycielom wychowania fizycznego i p.Dorocie Birskiej oraz kibicom i sympatykom halowej piłki nożnej za liczne przybycie.

Serdecznie gratuluję zwycięzcom turnieju i życzę dalszych sukcesów sportowych.

Opracował : Arkadiusz Kacprzak