Strona wykorzystuje pliki cookies do dostosowania serwisu oraz w celach statystycznych.  Czytaj więcej

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 27-05-2018
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Powstaje nowe osiedle

 

W Wilkowie w dość szybkim tempie powstaje nowe osiedle wolnostojących, jednorodzinnych budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy ul. Akacjowej. Lokalizacja ta gwarantuje przyszłym mieszkańcom ciszę i spokój.

BudowaAkacjowej092016.jpeg
Tak dynamiczny rozwój osiedla usytuowanego w miejscu dawnych pól i łąk, podzielonych na działki budowlane nie uszedł uwadze Wójta Gminy Wilków. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Wójt postanowił wykonać infrastrukturę drogową z wyprzedzeniem, żeby uniknąć późniejszych problemów np. z dojazdem do budynków mieszkalnych. W związku z powyższym Gmina wybuduje drogę wraz z oświetleniem na ul. Akacjowej. Celem tej inwestycji  jest poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych i pojazdów, a także właściwe usytuowanie drogi zgodnie z przeznaczeniem działek.

Droga o szerokości 12-metrów została podzielona na dwie części, na pierwszej z nich zostało  przeprowadzone  korytowanie nawierzchni, wyłożono geowłókninę, a następnie wysypano i zawałowano 20-to centymetrową warstwę tłucznia. Druga połowa ul. Akacjowej zostanie również wyremontowana, jednakże po zakończeniu prac związanych z ułożeniem kabli i zamontowaniem słupów oświetleniowych.  Koszt tego zadania to kwota 40 tys. zł, które gmina pokryje ze środków własnych.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2018 netkoncept.com - skycms