Strona wykorzystuje pliki cookies do dostosowania serwisu oraz w celach statystycznych.  Czytaj więcej

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 17-12-2018
Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

"Schetynówka" na zatokę i chodnik

200 metrów nowego chodnika wraz z oświetleniem, nowa wiata autobusowa, zatoczka autobusowa, rondo. Trwa realizacja długo oczekiwanej inwestycji związanej z budową zatoki autobusowej wraz z chodnikiem  i oświetleniem w Bukowiu.

Wykonanie inwestycji o nazwie „Budowa zatoki autobusowej wraz z chodnikiem i oświetleniem w miejscowości Bukowie” będzie możliwe dzięki funduszom z ramach tzw. „schetynówek”, czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2012 -2015.

W ramach inwestycji, której wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Handlowych Tomasz Oziębły z Namysłowa zostanie wykonana zatoczka autobusowa z rondem, chodnik  wraz z oświetleniem oraz ustawiona będzie nowa wiata autobusowa. Wartość inwestycji zamknie się kwotą ponad 256 tys. zł z czego połowa to fundusze pozyskane z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych a resztę  potrzebnych środków na tę inwestycję dołoży Gmina Wilków oraz Powiat Namysłowski.

Cieszę się, że tym razem udało się nam zaprosić do współpracy przy realizacji tej inwestycji Powiat Namysłowski. Wykonanie tego zadania to dobra wiadomość przede wszystkim dla  pasażerów podróżujących autobusami PKS oraz dzieci  i młodzieży szkolnej. Ta inwestycja również pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa a co za tym idzie ułatwi życie mieszkańcom Bukowia - informuje Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2018 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności