Strona wykorzystuje pliki cookies do dostosowania serwisu oraz w celach statystycznych.  Czytaj więcej

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 23-10-2017
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Wakacji przyszedł czas…

 Długo oczekiwany ostatni dzwonek oznajmił uczniom i nauczycielom Publicznej Szkoły Podstawowej  w Bukowiu koniec roku szkolnego 2012/2013. Teraz tylko odebrać świadectwa, nagrody i czas rozpocząć upragnione wakacje. Przez cały rok uczniowie pilnie pracowali, dzięki czemu wielu z nich osiągnęło bardzo wysokie wyniki w nauce.

Edukacja wczesnoszkolna kl. I-III

     - obowiązkowe zajęcia edukacyjne – wspaniale

     - zachowanie – złoty medal

     Klasa I

Kinga Śliwka, Martyna Simlat,  Jagoda Tomala, Hanna Huk, Maciej Kozłowski,

     Klasa II

Dominika Kapuśniak, Wojciech Kissler, Bartosz Konefał, Aleksander Łambucki, Paulina Suchodolska,

     Klasa III

Dominika Wojsa, Julia Mamczura, Natalia Ilska, Wiktoria Cybulska, Klaudia Maruszak, Jakub Mašek, Patryk Bułajewski, 

  Klasa IV

Mateusz Borek- 5,09, Urszula Mozgowiec – 5,0, Maja Wojciechowska- 5,0,

Miłosz Wypart- 5,0, Dawid Bułajewski – 4,91

    Klasa V

Paweł Wójcik – 5,6, Wiktoria Dąbek- 5,33, Magdalena Rachlak – 5,3,

Paulina Simlat – 5,1, Mateusz Śliwka – 5,0, Julia Jazłowiecka – 5,0

   Klasa VI

Konrad Kurzawa- 5,18, Katarzyna Wachowska- 5,09, Paulina Huk – 4,82

 100% uczniów otrzymało promocję do klas wyższych, szkołę opuści 19 absolwentów.

 Rok ten obfitował w różnego rodzaju konkursy przedmiotowe i zawody sportowe. Wielu naszych uczniów odniosła na tym polu szereg sukcesów, rozsławiając w ten sposób imię szkoły.  

   Najlepsi sportowcy :

Aleksandra Kołodziejczyk –

II miejsce Wojewódzkie Igrzyska LZS szkół wiejskich w Lekkiej Atletyce w sztafecie szwedzkiej – Opole

V miejsce Wojewódzkie Igrzyska LZS szkół wiejskich w Lekkiej atletyce w biegu na 1000m – Opole

II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce w biegu na 600m- Namysłów

Finalistka Indywidualnych Wojewódzkich Igrzysk w biegach przełajowych na 1000m – Lasocice

Finalistka Indywidualnych Mistrzostw Województwa Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce w biegu na 600m – Kędzierzyn Koźle

II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w biegu przełajowym na 1000m- Namysłów

 

Dawid Iżykowski

VII miejsce Wojewódzkie Igrzyska LZS szkół wiejskich w Lekkiej Atletyce w sztafecie szwedzkiej – Opole

Finalista Indywidualnych Wojewódzkich Igrzysk w biegach przełajowych na 1500m – Lasocice

IV miejsce w Indywidualnych mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce w biegu na 100 m p.pł. – Namysłów

VI  miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w biegu przełajowym na 1500m – Namysłów

 

Monika Suchodolska

II miejsce – Wojewódzkie Igrzyska LZS szkół wiejskich w Lekkiej Atletyce w sztafecie szwedzkiej – Opole

VI miejsce – Wojewódzkie Igrzyska LZS szkół wiejskich w Lekkiej Atletyce w biegu na 300m – Opole

IV miejsce – w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce w biegu na 300m  i rzucie piłeczka palantową – Namysłów

 

   Zwycięzcy konkursów przedmiotowych:

Amadeusz Kownacki – I miejsce – Konkurs Matematyczny- etap gminny

Paweł Wójcik – III miejsce – Konkurs Matematyczny – etap gminny

Paweł Wójcik – II miejsce – Konkurs Języka Angielskiego- etap gminny

Amadeusz Kownacki – II miejsce – Konkurs Historyczny- etap gminny

Konrad Kurzawa, Szymon Wojciechowski – II miejsce- Konkurs Przyrodniczy - etap gminny

I miejsce drużynowo ( etap gminny)– (Ł.Borek, S.Krygiel, D.Iżykowski) Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Indywidualnie – I miejsce – Łukasz Borek, II miejsce – Dawid Iżykowski, III miejsce Sebastian Krygiel

II miejsce drużynowo ( etap powiatowy)– (Ł.Borek,S.Krygiel, D.Iżykowski) Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Indywidualnie – III miejsce – Łukasz Borek, Sebastian Krygiel  IV miejsce – Dawid Iżykowski

II miejsce  - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej –  Paweł Wójcik – etap gminny

II miejsce  - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej –  Paweł Wójcik – etap powiatowy

VI miejsce Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej  – Paweł Wójcik – etap wojewódzki

 

   Zwycięzcy konkursów plastycznych :

Powiatowy konkurs rysunkowy pod hasłem: ,,Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”:

Grupa I -  5-8 lat:

I miejsce- Aleksander Łambucki, II miejsce- Dominika Kapuśniak , III miejsce – Aleksander Kapuśniak, IV miejsce- Wojciech Kissler, V miejsce – Martyna Simlat

Grupa II - 9-12 lat:

I miejsce- Magdalena Rachlak, III miejsce – Wiktoria Dąbek, IV miejsce-  Paweł Wójcik,

Etap Wojewódzki: Aleksander Łambucki - III miejsce, Wojciech Kissler – V miejsce.

Prace zostały zakwalifikowane do finału na szczeblu centralnym.

Powiatowy Konkurs na ,,Szopkę Betlejemską”

Indywidualnie: I miejsce – Konrad Kurzawa, II miejsce- Magdalena Rachlak, III miejsce – Szymon Wypart,

Powiatowy konkurs na ,,Stroik Wielkanocny”

Indywidualnie : I miejsce – Maja Wojciechowska, II miejsce Julia Kośnicka

Zbiorowo- II miejsce

Powiatowy konkurs plastyczny -,,Podaruj innym cząstkę siebie – zostań bohaterem i pomóż swojemu genetycznemu bliźniakowi”

Kategoria I (5-9 lat)

- I miejsce – Kinga Śliwka, II miejsce- Aleksander Łambucki,

Kategoria II ( 10 – 12 lat)

- III miejsce  - Julia Jazłowiecka

Wychowankowie oddziału przedszkolnego PSP w Bukowiu w roku szkolnym 2012/2013 brali udział w kilku konkursach plastycznych:

- powiatowym konkursie na ,,Szopkę Betlejemską”, w konkursie plastycznym organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Namysłowie ,,Ilustracja do wierszy J. Tuwima”, w którym Zuzia Kasztelan zdobyła wyróżnienie.  Wzięli również udział w konkursie plastycznym ,,Podaruj innym cząstkę siebie” organizowanym z okazji Dnia Dawcy Szpiku. Natomiast w konkursie recytatorskim ,,Wiersze J. Tuwima” oddział przedszkolny reprezentowała Marcelina Sulikowska zdobywając wyróżnienie.

Te drobne osiągnięcia są dobrym początkiem występów przedszkolaków na forum szkoły, gminy i powiatu.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy zaangażowali się w życie naszej szkoły. Szczególnie dziękujemy Państwu:

Krystynie i Danielowi Simlat, Dorocie i Dariuszowi  Rachlak,  Elżbiecie i Lesławowi Wachowskim, Katarzynie i Karolowi Śliwka, Marioli i Józefowi Wójcik.

Miniony rok szkolny  należy uznać za bardzo udany dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Wszystkim uczniom gratulujemy  ich osiągnięć i życzymy bezpiecznych i spokojnych wakacji.

 

                                                                                        Dyrektor PSP w Bukowiu

                             `                                                          mgr Waldemar Kuligowski 

Projekt i realizacja: © 2011-2017 netkoncept.com - skycms